Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ogród

Ogród coraz częściej staje się przedłużeniem pokoju dziennego. Przy pomocy kolorów i form możesz w taki sposób zaaranżować ogród, że będzie on w pełni odpowiadał Twoim wymaganiom. Dzięki roślinom rosnącym na rabatach lub w donicach stworzysz przyjazną, naturalną atmosferę. Nie musisz przy tym brudzić rąk aż po łokcie. W bardzo prosty sposób możesz urządzić piękny ogród i pielęgnować go.

Mały ogródek lub balkon

Nie musisz mieć dużego ogrodu, aby uprawiać np. świeże zioła. Bardzo popularną formą są ogrody wertykalne, w przypadku których wykorzystuje się ściany lub ogrodzenia jako miejsca, w których rosną rośliny. Np. dzięki serii produktów Pokon do ogrodów wiszących możesz w prosty sposób dodać ogrodowi kolorów, smaków i zapachów. Dotyczy to również małych tarasów czy balkonów.

Istnieje wiele aspektów, które musisz uwzględnić, jeżeli chcesz osiągnąć dobry wynik, jak na przykład wielkość czy lokalizacja ogrodu.

Odpowiednie podłoże

Dobrą podstawę osiągniesz dzięki właściwemu podłożu, dostosowanemu do wymogów rośliny. Jedne rośliny potrzebują podłoża o dobrze napowietrzonej strukturze (róże) bądź też dodatkowej ilości magnezu i gliny (drzewa iglaste), podczas gdy innym potrzebna jest ziemia, w której długo utrzymuje się woda, ponieważ są one przyzwyczajone do takich warunków w naturze (np. rośliny śródziemnomorskie). Specjalnie w tym celu stworzyliśmy różne rodzaje ziemi, które w możliwie najlepszy sposób odzwierciedlają naturalne środowisko rośliny.

Właściwe odżywanie

Poza odpowiednim podłożem rośliny potrzebują także prawidłowego nawożenia. Polecane są nawozy, które oprócz wysokiej zawartości potasu mają w składzie także magnez i żelazo. Magnez zapewnia bowiem ładny i pełny zielony kolor. Żelazo dba o kolor liści (dowiedz się więcej na temat substancji odżywczych). Również w tym przypadku obowiązuje zasada, że różne gatunki roślin posiadają odmienne potrzeby. Jedna roślina będzie wymagać substancji odżywczych zapewniających siłę (rośliny pnące i róże), zaś innej z kolei będzie potrzebna dodatkowa ilość magnezu, by jej liście miały kolor głębokiej zieleni (iglaki i żywopłoty). To wszystko może wydawać się skomplikowane, lecz tak nie jest. Pokon z chęcią pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru, tak abyś mógł przez długi czas i z dużą przyjemnością cieszyć się swoimi roślinami.

Większość roślin ogrodowych jest z zasady dosyć silna. Mogą natomiast dokuczać im szkodniki oraz grzyby. Ożliwie jest uniknięcie poważnych szkód poprzez zastosowanie właściwego podłoża oraz odpowiedniego nawożenia. Zdrowe rośliny są bowiem bardziej odporne na choroby i działanie szkodników.

Regularne przycinanie

W przypadku wielu gatunków regularne przycinanie jest warunkiem, aby rośliny były zdrowe. Wejdź na stronę Związku Szkółkarzy Polskich www.zszp.pl aby znaleźć wskazówki na temat pielęgnacji i przycinania roślin.