Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Nawóz do iglaków 2w1

Drzewa i krzewy iglaste są często sadzone w ogrodach, ponieważ pozostają zielone przez cały rok. Aby nadać im i utrzymać ładny zielony kolor, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Ten organiczny nawóz do drzew i krzewów iglastych wzbogacony jest dodatkiem poprawiającym strukturę gleby. Zapewnia dobry wzrost drzewom i krzewom iglastym, a także większą odporność. Za sprawą dodatkowego magnezu (MgO) i żelaza (Fe) drzewa i krzewy iglaste stają się i pozostają pięknie zielone. Ponadto poprawia warunki fizyczne gleby w ogrodzie i pojemnikach, a także zapewnia nawożenie do 4 miesięcy.

Sposób użycia

1kg wystarcza na 25 średniej wielkości roślin. Rośliny należy nawozić od marca do sierpnia.

1: Odmierz odpowiednią ilość nawozu.
2: Rozsyp granulki równomiernie wokół rośliny.
3: Granulki wymieszaj grabiami z wierzchnią warstwą ziemi.
4: Podlej, aby nawóz zaczął działać od razu.

Dozowanie

Rośliny w ogrodzie potrzebują 30-40 g nawozu na średniej wielkości roślinę. Młodym roślinom i roślinom w pojemnikach wystarczy 10-20 g nawozu. W przypadku żywopłotu należy zastosować około 80 g na metr bieżący. Właściwą dawkę można określić korzystając z załączonej d opakowania miarki.

Skład

NPK 4+6+12+5MgO.

Dostępność

Nawóz do drzew i krzewów iglastych Pokon jest dostępny w opakowaniach o pojemności 1kg , w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych. 

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

W przypadku drzew iglastych brązowe igły najczęściej wskazują na niedobór magnezu. Problem ten można rozwiązać, stosując Pokon Środek przeciw brązowieniu.

U drzew iglastych nie należy przycinać zielonych części. Gołe gałęzie nie rozwiną się, za wyjątkiem krzewów. Przycinać można w maju lub czerwcu oraz październiku lub listopadzie.