Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Środek przeciw brązowieniu iglaków

Iglaki mają tendencje do nagłego brązowienia. Jeśli Twoje iglaki mają już brązowe igły, to znaczy, że mają niedobór magnezu. Zastosuj Pokon Środek przeciw brązowieniu, aby iglaki były znowu zielone. Preparat na bazie siarczanu magnezu likwiduje brązowienie fizjologiczne, działa bezpośrednio i długotrwale. Należy go stosować do momentu, kiedy iglaki odzyskają zielony kolor, charakterystyczny dla danej odmiany.

Brązowienie może być także efektem żerowania szkodników, chorób lub przesuszenia rośliny. Zdarza się, że iglaki brązowieją i zamierają po zimie. Powodem zwykle jest  niedobór wody w obrębie bryły korzeniowej. Podlewanie konieczne jest już od wczesnej wiosny, gdy tylko gleba zaczyna odmarzać. Niezbędna jest właściwa ochrona przed szkodnikami i chorobami.

Sposób użycia

Aby zabezpieczyć igły i liście przed żółknięciem i brązowieniem zastosuj 50 g środka na m2 pod iglaki lub 20 g środka na m2 pod inne rośliny. W przypadku iglaków, które mają już zbrązowiałe igły rozpuść 150 g w 10 litrach wody i podlej powierzchnię ok. 1 m2.

1: Odmierz odpowiednią ilość nawozu.

2: Rozsyp granulki równomiernie wokół rośliny.

3: Granulki wymieszaj grabiami z wierzchnią warstwą ziemi.

4: Podlej, aby nawóz zaczął działać od razu.

Kiedy stosować?

Środek można stosować od marca do sierpnia. Po pierwszej aplikacji odczekać należy 4-6 tygodni, aby zastosować środek ponownie. Należy go stosować do momentu, kiedy iglaki odzyskają zielony kolor, charakterystyczny dla danej odmiany.

Skład

Pokon Środek przeciw brązowieniu to nawóz WE, rozpuszczalny w wodzie o zawartości 16% tlenku magnezu (MgO).

Dostępność

Pokon Środek przeciw brązowieniu jest dostępny w opakowaniach o pojemności 1kg i 5kg, w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych. 

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

  • Iglaki lubią  dość kwaśne podłoże, bogate w próchnicę. Do sadzenia iglaków polecamy Pokon Ziemię do roślin iglastych.
  • Zapewnij odpowiednią ilość wody i nawozu, aby zapobiec brązowieniu igieł. Podlewanie konieczne jest już od wczesnej wiosny, gdy tylko gleba zaczyna odmarzać.
  • Nie stosuj środka przeciw brązowieniu w temperaturze powyżej 25°C.