Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Nawóz do żywopłotów i krzewów liściastych 2w1

Aby żywopłoty i krzewy były pięknie zielone, ważna jest właściwa pielęgnacja. Należy zadbać o dobre podłoże uprawne, odpowiednie nawożenie, przycinanie oraz należy przeciwdziałać chorobom i szkodnikom, na które żywopłoty mogą być narażone.

Nawóz do żywopłotów i krzewów liściastych wzbogacony jest dodatkiem poprawiającym strukturę gleby. Zapewnia optymalne warunki wzrostu. Za sprawą dodatkowego magnezu (MgO) i żelaza (Fe) krzewy i żywopłoty będą pięknie zielone. Ponadto poprawia warunki fizyczne gleby w ogrodzie i pojemnikach, a także zapewnia nawożenie do 4 miesięcy.

Sposób użycia

1kg nawozu wystarcza na około 30 roślin. Rośliny należy nawozić od marca do sierpnia.

1: Odmierz odpowiednią ilość nawozu.
2: Rozsyp granulki równomiernie wokół rośliny.
3: Granulki wymieszaj grabiami z wierzchnią warstwą ziemi.
4: Podlej, aby nawóz zaczął działać od razu.

Dozowanie

Rośliny w ogrodzie potrzebują około 30-40 g nawozu w przeliczeniu na jedną roślinę. Młodym roślinom i roślinom w doniczkach wystarczy 10-20 g nawozu. W przypadku żywopłotu należy zastosować około 80 g na metr bieżący. Właściwą dawkę można określić korzystając z załączonej do opakowania miarki.

Skład

NPK 12-4-6+3MgO.

Dostępność

Nawóz do zielonych krzewów i żywopłotów Pokon jest dostępny w opakowaniach 1kg, w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych. 

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

W przypadku żywopłotów pożółkłe liście najczęściej wskazują na niedobór magnezu. Problem ten można rozwiązać, stosując produkt Pokon Środek przeciw brązowieniu. Dzięki niemu poziom magnezu wraca do normy, a żywopłot odzyskuje swój zielony kolor

W celu zapewnienia prawidłowego rozwoju żywopłoty należy przycinać 1 do 3 razy w roku.