Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Pielęgnacja roślin ogrodowych

Rośliny ogrodowe występują w najróżniejszych gatunkach i rozmiarach. Wszystkie z nich wymagają właściwej pielęgnacji. Rośliny wiecznie zielone, kwitnące, rodzime oraz obcego pochodzenia... Zdrowie i piękny wygląd roślin jest zależny od odpowiedniego podłoża i właściwej pielęgnacji. Dbanie o rośliny w prawidłowy sposób stymuluje zawiązywanie się pąków kwiatowych i wzrost roślin. Zdrowe rośliny są jednocześnie bardziej odporne na choroby i działanie szkodników.

Odpowiednie podłoże dla Twoich roślin ogrodowych

Rośliny ogrodowe chętnie skorzystają z wyciągniętej w ich kierunku pomocnej dłoni, gdyż w ziemi ogrodowej po jakimś czasie również zaczyna brakować niezbędnych substancji odżywczych. Dlatego też ważne jest, aby przy sadzeniu roślin w ogrodzie zadbać o odpowiednie podłoże. Zalecamy zastosowanie ziemi uniwersalnej do roślin ogrodowych Pokon. Tego podłoża można użyć nie tylko do poprawienia jakości gleby podczas sadzenia, lecz także do uprawiania roślin ogrodowych w donicach. Istnieją produkty uniwersalne, które są odpowiednie dla wielu gatunków roślin. Dobrym przykład stanowi właśnie ziemia uniwersalna do roślin ogrodowych Pokon. Są również produkty przeznaczone do potrzeb określonych gatunków. Oferujemy specjalne produkty do następujących roślin: roślin iglastych, róż, rododendronów oraz roślin pnących.

Wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji roślin ogrodowych

Oprócz odpowiedniego podłoża rośliny ogrodowe potrzebują również prawidłowego nawożenia. Polecamy nawozy, które poza wysoką zawartością potasu mają w składzie także magnez i żelazo. Magnez zapewnia bowiem ładną zieleń. Żelazo sprawia, że kwiaty mają wspaniałe kolory.

  • Nawóz do roślin ogrodowych Pokon zawiera wszystkie te niezbędne elementy, dzięki którym rośliny dłużej pozostaną piękne.
  • W przypadku wielu gatunków regularne przycinanie jest warunkiem, aby rośliny były zdrowe.

Problemy z chorobami i szkodnikami?

Większość roślin ogrodowych jest dosyć silna. Mogą natomiast być atakowane przez szkodniki oraz grzyby. Dobrze jest wiedzieć, że możliwie jest uniknięcie w dużej mierze poważnych szkód poprzez zastosowanie właściwego podłoża oraz odpowiedniego nawożenia. Zdrowe rośliny są bowiem bardziej odporne na choroby i działanie szkodników. Jeżeli iglaki zostaną jednak zaatakowane przez insekty, warto wówczas zastosować odpowiednie środki ochrony roślin. Właściwa pielęgnacja roślin ogrodowych zapobiega występowaniu szkodników i grzybów.