Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Nawóz do hortensji 2w1

Liczne i jasne kwiaty hortensji cieszą oczy wiosną i latem. Jesienią i zimą kwiaty stają się brązowe, ale nie opadają, nadając ogrodowi wyjątkowego charakteru. Kwiaty mogą być również cięte do wazonu lub użyte w kompozycjach, jako kwiaty suszone.

Ten organiczny nawóz do hortensji wzbogacony jest dodatkiem poprawiającym strukturę gleby. Zapewnia hortensjom dobry wzrost, kwitnienie i wytrzymałość. Ponadto poprawia warunki fizyczne gleby w ogrodzie i pojemnikach, a także zapewnia nawożenie do 4 miesięcy. W dodatkowej saszetce znajduje się środek Niebieska Hortensja, dzięki któremu kwiaty hortensji zyskują intensywny niebieski kolor.

Sposób użycia

1 kg wystarcza na 30 roślin średniej wielkości i zapewnia nawożenie do 4 miesięcy. Hortensje można nawozić od marca do czerwca. Środka Niebieska Hortensja nie należy stosować w temperaturze powyżej 15 stopni.

1: Odmierz odpowiednią ilość nawozu.

2: Rozsyp granulki równomiernie wokół rośliny.

3: Granulki wymieszaj grabiami z wierzchnią warstwą ziemi.

4: Podlej, aby nawóz zaczął działać od razu.

5. Środek Niebieska Hortensja stosujemy pod koniec lata i jesienią. Należy rozpuścić go w wodzie i podlać rośliny.

Dozowanie

Rośliny w ogrodzie potrzebują 30-40 g nawozu na roślinę. Młodym roślinom i roślinom w pojemnikach wystarczy 10-20 g. Środek Niebieska Hortensja należy stosować w ilości 15-20 g na roślinę, w zależności od jej wielkości. Właściwą dawkę można określić korzystając z załączonej do opakowania miarki.

Skład

NPK 10,7-5-8 +3MgO. Środek Niebieska Hortensja zawiera siarczan glinu.

Dostępność

Nawóz do hortensji Pokon jest dostępny w opakowaniach o pojemności 1kg, w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych. 

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

  • Aby zwiększyć odporność roślin lubiących kwaśną glebę, należy używać odpowiedniego nawozu. W pobliżu tych roślin nigdy nie należy używać wapna.
  • Hortensje są bardzo piękne, ale również podatne na choroby i szkodniki, takie jak mszyce. Należy pamiętać, że w dużej mierze można temu przeciwdziałać, używając dobrą ziemię i odpowiedni nawóz.
  • Po okresie kwitnienia należy przyciąć hortensje do dwóch trzecich wysokości i przykryć roślinę ziemią lub opadniętymi liśćmi. W ten sposób hortensja przetrwa zimę!