Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Pielęgnacja róż

Chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej dbać o swoje ulubione róże? Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi optymalnego sposobu pielęgnacji, aby róże mogły kwitnąć jak najdłużej i aby móc cieszyć się obfitością kwiatów.

Więcej na temat róż

Róże są uprawiane już od wieków ze względu na swoją urodę. Do dziś miliony wielbicieli tych kwiatów na całym świecie mają je w swoich ogrodach. Cel, jaki sobie stawiają, to uzyskanie intensywnie kwitnących róż z kolorowymi kwiatami i pięknymi, zielonymi liśćmi. W praktyce marzenia często nie odpowiadają rzeczywistości. Jeżeli tak jest również w Twoim przypadku, warto wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja pozwoli Ci na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji róż

Róże mogą pozostawać piękne przez bardzo długi czas, jeżeli są odpowiednio pielęgnowane. Podstawę stanowi właściwe podłoże. Róże wymagają gleby bogatej w próchnicę. Także właściwe nawożenie sprawia, że wspaniale kwitną. Najlepiej stosować nawozy, które oprócz wysokiej zawartości potasu mają w składzie także żelazo i magnez. Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi optymalnej pielęgnacji róż:

Sadź róże w donicach, najlepiej stosując podłoże przeznaczone specjalnie do roślin tego gatunku.
Do wykopanego dołka w ziemi wsyp specjalne podłoże do róż, aby ich korzenie mogły się właściwie rozwijać.
Żelazo zapewnia piękny, pełny kolor kwiatów, magnez zaś sprawia przede wszystkim, że liście mają właściwą barwę.
Regularne przycinanie jest warunkiem, aby róże były zdrowe.

Zapobieganie chorobom i szkodnikom

Róże są niezwykle piękne, lecz również podatne na pojawianie się chorób i szkodników. Dobrze jest wiedzieć, że możliwie jest uniknięcie w dużej mierze poważnych szkód poprzez zastosowanie właściwego podłoża oraz odpowiednie nawożenie. Zdrowe rośliny są bowiem bardziej odporne na choroby i działanie szkodników. Jeżeli róże zaczną jednak chorować lub też zostaną zaatakowane przez insekty, warto wówczas zastosować odpowiednie środki ochrony roślin.

Kalendarz pielęgnacji róż

  • Nawożenie: od marca do sierpnia włącznie.
  • Przycinanie: od kwietnia do maja oraz od października do listopada włącznie.
  • Sadzenie od marca do kwietnia i od września do października włącznie.