Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Nawóz do róż

Róża musi znaleźć się w każdym ogrodzie. Ta królowa kwiatów wymaga odpowiedniego nawożenia, aby mogła wielokrotnie kwitnąć. Pokon to zrównoważony nawóz specjalnie dostosowany do pielęgnacji róż na tarasach i w ogrodach. Zapewnia długotrwałe i obfite kwitnienie.

Sposób użycia

1. Stosuj nawóz po każdym okresie przycinania i kwitnienia.

2. Stosuj nawóz raz na dwa tygodnie, dodając 10 ml nawozu na 1 litr wody.

Dozowanie

Skład

NPK 8+5+5 plus mikroelementy.

 

 

 

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

Stanowisko dla róż, powinno być ciepłe, słoneczne oraz przewiewne. Przed posadzeniem. róże o nagich korzeniach moczymy kilka godzin w wodzie a następnie sadzimy. Przycinamy pędy nadziemne do ok. 20 cm, usuwając całkowicie pędy zbyt cienkie i uszkodzone. Przygotowujemy dołek takiej wielkości, aby korzenie swobodnie były w nim rozłożone. Róże wkopujemy na taką głębokość, aby miejsce szczepienia znalazło się w ziemi (około 5 cm). Po posadzeniu obficie podlewamy. Usypujemy wokół krzewu niewielki kopczyk po to, aby uchronić go przed przesychaniem.

Jesienią warto wyciąć chore i suche pędy i usunąć opadłe liście - ograniczy to rozprzestrzenianie się chorób grzybowych. Gdy temperatura spadnie poniżej 5°C, należy osłonić róże przed działaniem niskiej temperatury - trzeba je obsypać ziemią u nasady. Jedynie róże okrywowe nie muszą być osłaniane.

Należy usuwać przekwitłe kwiaty, aby stymulować kolejne kwitnienie.