Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Rośliny tarasowe i balkonowe

Rośliny na balkonie i tarasie rosną przeważnie w donicach. Jest im relatywnie trudniej niż roślinom rosnącym na rabatach. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w donicy, łatwo może dochodzić do niedoborów wody i składników odżywczych. Dlatego też w przypadku tych roślin niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja.

Radość z rosnących i kwitnących roślin

Wiosną wszyscy mamy ochotę znów przebywać na dworze, gdyż jesteśmy spragnieni wiosennej świeżości oraz bogactwa letnich kolorów. Zasadzenie roślin na tarasie i balkonie to często pierwszy krok do zaspokojenia tych potrzeb. Warto wówczas stosować właściwe produkty, aby mieć pewność, że będziemy długo cieszyć się rosnącymi i kwitnącymi roślinami.

Odpowiednie podłoże do roślin tarasowych i balkonowych

Zaleca się stosowanie ziemi, najlepiej wzbogaconej nawozami na okres 2 miesięcy, która będzie zatrzymywać wodę w dużym stopniu. Przykład takiego podłoża jest ziemia do roślin tarasowych i balkonowych Pokon z formułą Aqua Optimum. To wysokiej jakości podłoże jest być może nieco droższe, lecz w stosunku do wartości roślin oraz dodatkowej radości, jaką one nam dadzą, z pewnością warte swojej ceny. Pozostałe wskazówki dotyczące odpowiedniego podłoża:

  • Drenaż w donicach jest niezwykle ważny. Aby zapewnić właściwą gospodarkę wodną, zalecamy umieszczenie na dnie donicy warstwy 3-4 cm granulatu hydroponicznego.
  • Dobrze jest wybrać ziemię wzbogaconą nawozem, który wystarczy na kilka miesięcy.

Stosuj właściwy nawóz

Oprócz odpowiedniego podłoża rośliny tarasowe i balkonowe potrzebują również prawidłowego nawożenia. Jeżeli zastosujesz standardową ziemię, będzie ona wzbogacona nawozem na okres ok. 2 miesięcy. Następnie konieczne będzie nawożenie roślin przy pomocy odpowiedniej odżywki. Tutaj istnieje wiele możliwości w zależności od osobistych upodobań. Możesz na przykład zastosować odżywkę do roślin tarasowych i balkonowych Pokon w formie płynnej, w butelce z praktyczną rączką.