Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do roślin tarasowych i balkonowych

Ziemia do roślin tarasowych i balkonowych Pokon jest przeznaczona do wszystkich jednorocznych kwiatów kwitnących latem, uprawianych w donicach, skrzynkach i pojemnikach wiszących. Specjalny skład gwarantuje sprawdzony, korzystny wpływ na rozwój roślin. Dodano do niej nawóz, który zapewnia nawożenie przez okres co najmniej 2 miesięcy oraz substancje powierzchniowo czynne zatrzymujące wodę w podłożu, dzięki czemu podlewanie można ograniczyć o połowę.

Sposób użycia

  • Przygotuj czystą donicę.
  • Na jej dnie umieść warstewkę drenażu np. granulatu hydroponicznego (zapewnia dłuższe utrzymywanie się wilgoci w donicy).
  • Na granulkach rozsyp cienką warstwę świeżej ziemi do roślin balkonowych i tarasowych.
  • Zanurz rośliny w wodzie, a następnie wsadzić do donicy.
  • Napełnij donicę ziemią aż do krawędzi i lekko dociśnij.
  • Pozostaw co najmniej 2 cm od góry donicy.
  • Następnie podlej wystarczającą ilością wody.

Skład

Ziemia do roślin tarasowych i balkonowych to najlepsze podłoże do wszystkich roślin uprawianych na tarasach i balkonach! Zawiera ona najbardziej wartościowe składniki, takie jak torf oraz nawóz do roślin. Dzięki temu posiada napowietrzoną strukturę i lepiej zatrzymuje wodę oraz składniki odżywcze. W ten sposób korzenie roślin mogą się optymalnie rozwijać, a dzięki formule AQUA OPTIMUM nie jest konieczne tak częste podlewanie.

Dostępność 

Ziemia do roślin tarasowych i balkonowych Pokon dostępna jest w opakowaniach o pojemności 20 litrów w wielu centrach ogrodniczych i marketach ogrodowo-budowlanych.

Gwarancja jakości

Nasza ziemia spełnia wymogi niezależnego europejskiego znaku jakości RHP. Dlatego też możemy zagwarantować, że produkt ten jest bezpieczny i wiarygodny. Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej RHP.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówka

Nawożenie

W ziemi znajdują się substancje odżywcze pobierane przez roślinę. Po pewnym czasie substancje te ulegają wyczerpaniu. Ziemia do roślin tarasowych i balkonowych została wzbogacona nawozem, który wystarczy na 2 miesiące. Ważne jest, aby po upływie tego czasu regularnie odżywiać rośliny przy użyciu dobrego nawozu lub płynnej odżywki do roślin firmy Pokon.

Przesadzanie

  • Gdy roślina stanie się zbyt duża w stosunku do donicy.
  • Gdy bryła korzeniowa stanie się zbyt duża (za mało ziemi wokół bryły).
  • Gdy ziemia nie wchłania już wody.