Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ogród warzywny

Samodzielnie wyhodowane warzywa i owoce budzą coraz większe zainteresowanie. Własna uprawa jest nie tylko bardzo przyjemna, lecz także wiąże się z niezwykłymi doznaniami smakowymi. Wszędzie widać powrót do uprawy własnych ziół, warzyw i owoców. Dowodem na to są nie tylko popularne ogródki działkowe. Widoczne jest to również w przydomowych ogrodach i na balkonach, które są coraz częściej przekształcane pod tym kątem. Ogródki warzywne powstają nawet na kuchennych parapetach. Nie ma potrzeby zakładania sadu czy dużego ogrodu warzywnego, gdyż nawet w mniejszych ogródkach miejskich można uprawiać całe mnóstwo warzyw i owoców. Ponadto tego rodzaju rośliny nadają ogrodowi barwy i tworzą letnią atmosferę.

Nawożenie

Podobnie jak w przypadku innych roślin prawidłowa pielęgnacja warzyw i owoców jest niezmiernie ważna. Gdy rośliny warzywne i owocowe są zdrowe, są one także mniej podatne na ataki chorób i szkodników. Ponadto w smaku wyraźnie czuć, ile serca włożono w uprawę ogródka warzywnego. Nawozy Pokon do krzewów owocowych oraz do winogron zawierają wszystko, czego potrzebują te rośliny do optymalnego wzrostu i tworzenia owoców pełnych smaku.

Badania dowodzą, że jednym z argumentów przemawiających za samodzielną uprawą jest świadomość, że to, co jemy, zostało wytworzone w czysty i uczciwy sposób. Z tego też względu wszystkie produkty pielęgnacyjne Pokon stosowane w przypadku roślin jadalnych z własnego ogrodu spełniają europejską normę w zakresie ekologicznych upraw rolniczych i ogrodniczych. Oznacza to, że zarówno podłoża, jak i nawozy są zgodne z najsurowszymi normami europejskimi.