Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Dom

Rośliny pozwalają na stworzenie namiastki ogrodu w domu, tworzą przyjazną atmosferę, nadają barwy wnętrzu... Ale rośliny doniczkowe nie tylko ładne wyglądają, lecz również wytwarzają tlen i w wielu przypadkach zapewniają czyste powietrze w mieszkaniu. Są one niezbędnym elementem nie tylko we wnętrzu, lecz także na balkonie, tarasie oraz w ogrodzie. Pełnią funkcję dekoracyjną, są domem dla ptaków i zwierząt, stanowią ochronę przed słońcem i zapewniają prywatność, służą jako miejsce zabaw dla dzieci... Argumentów jest nieskończenie wiele! Istnieje tak wiele roślin i tak dużo możliwości.

Wprowadzenie roślin do domu poprawi klimat, dzięki czemu zmniejszy się Twój poziom stresu i zmęczenia, a koncentracja ulegnie poprawie. Wybór roślin jest ogromny, a poszczególne gatunki mają często różne potrzeby. Można je spełniać poprzez dobór odpowiedniej ziemi i sposobu nawożenia dostosowanego do naturalnego środowiska życiowego rośliny.

Istnieje kilka podstawowych zasad, które pomogą roślinom prawidłowo rosnąć i rozwijać się.

Dobre podłoże

Podstawę w przypadku każdej rośliny stanowi ziemia (doniczkowa). Poprzez zapewnienie właściwej ziemi sprawiamy, że substancje odżywcze i woda są szybciej pobierane, co skutkuje lepszym wzrostem i dłuższym kwitnieniem. Rodzaj donicy również ma znaczenie. Prawidłowa ziemia i właściwa donica wspólnie zapewniają zdrowy wzrost roślinom domowym.

Właściwe nawożenie

Podobnie jak ludzie, również rośliny potrzebują odżywiania - niektóre w większym stopniu niż inne. Ponadto nie wszystkie rośliny mają te same potrzeby. Roślina zielona, taka jak kaktus, całkowicie różni się od kolorowego storczyka.
Dlatego też należy zadbaj o to, aby stosować odżywki odpowiednie dla danego gatunku rośliny, tak by otrzymywała ona dokładnie to, czego potrzebuje. W ten sposób będzie się ona lepiej rozwijać i rosnąć. Zdrowa roślina oznacza również silną roślinę, która jest mniej podatna na działanie szkodników, takich jak mszyce, przędziorki czy inne insekty.

Odpowiednie miejsce

Należy zawsze dokładnie przeczytać etykietę dołączoną do rośliny, aby wiedzieć, czy dana roślina domowa wymaga zacienionego miejsca czy też może potrzebuje dużej ilości światła.

Wskazówka: Podczas sadzenia rośliny na dnie doniczki należy umieścić cienką warstwę granulatu hydroponicznego lub innego drenażu, który usprawni gospodarkę wodną. Granulat hydroponiczny zapewnia lepszy wzrost roślin i wzmacnia ich korzenie. Produkt ten może być również wykorzystywany do różnego rodzaju celów dekoracyjnych, jak na przykład przykrywanie podłoża w skrzynkach z kwiatami. 

I wreszcie: ręce ubrudzone aż po łokcie nie są obowiązkowym warunkiem do osiągnięcia sukcesu. Odrobina cierpliwości, uwagi, podstawowej wiedzy oraz oczywiście wsparcie ze strony produktów Pokon pozwoli osiągnąć cel, którym są piękne rośliny.