Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Pielęgnacja orchidei

Szukasz wskazówek na temat właściwej pielęgnacji orchidei? Dzięki naszej stronie dowiesz się więcej na temat odpowiedniego podłoża oraz uzyskasz rady dotyczące pielęgnacji, tak by Twoje Orchidee były piękne i byś mógł cieszyć się ich wspaniałymi kwiatami.

Więcej na temat orchidei

Orchidee są obecnie ulubionymi roślinami doniczkowymi, co nie dziwi, gdy spojrzymy na to, w jak pięknych kolorach występują i jak wspaniale kwitną. Należą one do Orchidaceae - jednej z największych rodzin wśród roślin, zaś najczęściej spotykanym gatunkiem jest Phalaenopsis.

Odpowiednie podłoże dla Twoich orchidei

W naturze Orchidee rosną często na drzewach i gałęziach drzew z korzeniami w powietrzu. Dlatego też korzenie rosnące w ziemi mogą szybko zbrązowieć lub nawet zgnić. W związku z tym ważne jest zapewnienie odpowiedniej gospodarki wodnej w podłożu oraz otwartej struktury ziemi. Orchidee mają specyficzne wymagania w zakresie nawożenia, podlewania i gleby. W skład ziemi do orchidei Pokon wchodzą wysokiej jakości naturalne składniki, takie jak kora, wapno i nawozy. Orchidee potrzebują dużej ilości powietrza wokół korzeni, dlatego też podłoże firmy Pokon ma lekką strukturę. Pozwala to na właściwe zatrzymywanie wody, dzięki czemu roślina może odpowiednio gospodarować składnikami odżywczymi. Ponadto ziemia do orchidei Pokon jest wzbogacona o nawóz na okres 2 miesięcy.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji orchidei

  • Orchidee należy uprawiać w niezbyt dużych doniczkach, w których umieszcza się (plastikową) doniczkę wewnętrzną z otworami, dzięki czemu woda może swobodnie wypływać.
  • Zaleca się przesadzanie orchidei co najmniej raz na 1,5 roku - 2 lata. Najlepiej jest jednak przesadzać je każdej wiosny.
  • Unikać przeciągów i ostrego słońca. Orchidee powinny stać w jasnych miejscach.
  • Nie podlewać nadmiernie, aby zapobiegać gniciu korzeni.
  • Jeżeli chodzi o nawożenie, nie obowiązują tutaj poszczególne okresy, na które należałoby zwrócić uwagę.

Odpowiednie nawożenie orchidei

Aby roślina była zawsze piękna, należy nawozić ją raz na 2 tygodnie. Odżywki można podawać przez cały rok, jednakże w ograniczonej ilości. To samo dotyczy podlewania. Należy unikać podawania zbyt dużą ilością wody, gdyż może to powodować gnicie korzeni. Można także rozpuścić odżywkę w letniej, przegotowanej wodzie i spryskać nią korzenie. Ponadto zaleca się regularne spryskiwanie liści – najlepiej jest użyć Powerspray do orchidei firmy Pokon. W ten sposób zapewniamy naszym roślinom optymalną pielęgnację.