Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Pielęgnacja paproci

Na tej stronie dowiesz się więcej na temat pielęgnacji paproci, właściwego podłoża oraz odżywania tych roślin, a także na temat sposobów zwalczania ewentualnych chorób i szkodników.

Właściwe podłoże do paproci

Paprocie występują w naturze w lasach deszczowych, a więc w warunkach wilgotnych, w mokrych bądź podmokłych miejscach. Dlatego też najlepiej czują się, gdy podłoże jest regularnie podlewane. Z tego powodu specjalna ziemia do paproci Pokon stanowi idealne rozwiązanie ze względu na optymalną dystrybucję wody w podłożu.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji paproci:

  • Otwory w dnie doniczki zapewniają łatwy odpływ wody.
  • Paprocie należy przesadzać na wiosnę, gdy donica staje się zbyt mała.
  • Roślina powinna stać w jasnym miejscu, lecz nie bezpośrednio na słońcu.
  • Zapotrzebowanie na wodę jest silnie uzależnione od pory roku. W lecie paprocie należy podlewać i zraszać obficie, zaś w zimie dosyć oszczędnie.  

Właściwe nawożenie: doskonały efekt

W zimie nie nawozimy paproci przez okres 6 miesięcy, aby wspomóc zawiązywanie się pączków. Ponieważ paprocie występują w naturze w warunkach wilgotnych, zaleca się zraszać roślinę raz w tygodniu, spryskując ją obficie. 

Zapobiegaj szkodnikom

Co do zasady paprocie rzadko cierpią na skutek występowania chorób lub szkodników, lecz czasem mogą im dokuczać mszyce bądź wciornastki. Im wcześniej je odkryjemy, tym łatwiej będzie je zwalczyć. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jednak profilaktyka. Może ją zapewnić odpowiednia pielęgnacja.