Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do roślin domowych

Podstawę w przypadku każdej rośliny uprawianej w domu stanowi podłoże. Zapewniając właściwą ziemię, sprawiamy, że substancje odżywcze i woda są szybciej pobierane, co skutkuje lepszym wzrostem i dłuższym kwitnieniem rośliny. Firma Pokon proponuje szeroki asortyment podłoży do roślin domowych i ogrodowych o wyjątkowych właściwościach dopasowanych do potrzeb każdej rośliny.

Różne podłoża dla różnych roślin doniczkowych

W przypadku większości roślin doniczkowych wystarczające będzie zastosowanie podłoża do roślin domowych. Ziemia do roślin domowych Pokon to idealne podłoże do uprawy zarówno roślin zielonych, jak i kwitnących. Zalety zastosowania odpowiedniego podłoża:

  • Roślinom rzadziej dokucza przesychanie podłoża dzięki idealnej gospodarce wodnej.
  • Podłoże do roślin domowych jest wzbogacone nawozem na okres dwóch miesięcy. Po upływie tego czasu należy samodzielnie zadbać o podawanie odpowiedniej odżywki Pokon.

Oprócz ziemi do roślin domowych firma Pokon posiada także specjalne podłoża dla poszczególnych gatunków roślin. Zawierają one dokładnie takie substancje odżywcze, jakich potrzebują te rośliny.

Ziemia do orchidei

W naturze Orchidee rosną często na drzewach i gałęziach drzew z korzeniami w powietrzu. Gdy korzenie rosną w zwartej ziemi, mogą łatwo brązowieć i gnić. W związku z tym kluczowe dla orchidei jest zapewnienie odpowiedniej gospodarki wodnej w podłożu oraz lekkiej struktury ziemi. Ziemia do orchidei Pokon posiada napowietrzoną strukturę pozwalającą roślinie rosnąć i kwitnąć w optymalnych warunkach.

Ziemia do palm

Palmy tworzą miłą atmosferę w domu. Nie rosną one jednak w swoim naturalnym środowisku, więc potrzebują podłoża o lekkiej, napowietrzonej strukturze, które dobrze przepuszcza wodę. Ziemia do palm firmy Pokon zawiera wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju tych roślin. W odpowiedni sposób zatrzymuje ona wodę i nawóz, a roślina korzysta z nich według swoich potrzeb. Dzięki temu liście palm nie usychają.

Ziemia do kaktusów i sukulentów

Kaktusy i sukulenty rosną w środowisku, w którym często jest bardzo sucho. Wymagają one zatem podłoża, które umożliwi im szybkie pobieranie i odprowadzanie wody. Idealna ziemia powinna zatem w dużej części składać się z piasku. Ziemia do kaktusów Pokon jest napowietrzona i dobrze przepuszcza wodę. Dzięki temu kaktusy oraz sukulenty mogą ją w łatwy sposób czerpać z podłoża i odprowadzać jej nadmiar.

Ziemia do paproci

Paprocie pochodzą z lasu deszczowego i w naturze rosną w warunkach wilgotnych, w mokrych bądź podmokłych miejscach. Dlatego też najlepiej czują się, gdy podłoże w doniczce jest regularnie podlewane. Paprocie potrzebują zatem napowietrzonej ziemi umożliwiającej odpowiednie gromadzenie wody i składników odżywczych.  Ziemia do paproci Pokon jest podstawą prawidłowego wzrostu roślin i dobrze zatrzymuje wodę.

Ziemia do bonsai

Najlepiej jest, gdy drzewku bonsai zapewni się mocną podstawę, aby mogło powoli rosnąć w niewysokiej misie lub donicy. Ziemia do bonsai Pokon ma drobną strukturę i stanowi właściwe podłoże dla tej rośliny.

Nawóz w ziemi do roślin doniczkowych


Standardowe podłoże jest wzbogacone nawozem, który wystarczy na około 2 miesiące. Po tym czasie zasoby składników odżywczych w ziemi zazwyczaj zostają zużyte przez roślinę i konieczne jest jej dodatkowe nawożenie. Jeżeli cenisz sobie wygodę, to warto wiedzieć, że istnieją także podłoża wzbogacone nawozem na okres 6 miesięcy. Są one oczywiście nieco droższe, lecz pozwalają przez dłuższy czas cieszyć się roślinami, jedynie je podlewając.

Formuła „Aqua Optimum”

Ziemie Pokon z formułą "Aqua Optimum" to najlepsze podłoża do roślin w pojemnikach. Do ziemi tych dodane są substancje, które zatrzymują wodę dłużej i dbają o doskonałą gospodarkę wodną w doniczce lub skrzynce balkonowej. W ten sposób unika się wysuszenia ziemi i można podlewać 50% rzadziej niż w przypadku "normalnej" ziemi. Stymuluje to optymalny wzrost i kwitnienie.

Ziemia w ogrodzie

Ważne jest dokonanie analizy składu ziemi w swoim ogrodzie i ustalenie, co jest potrzebne, by poprawić jej zasobność.