Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do kaktusów

Dobrej jakości podłoże zaspokajające potrzeby rośliny jest kluczowe. Również kaktusy mają swoje wymagania. Specjalnie dla nich stworzono ziemię do kaktusów Pokon. Nadaje się ona do uprawy kaktusów oraz sukulentów. W naturze kaktusy i sukulenty rosną w miejscach, w których często miesiącami nie spada ani kropla deszczu, a potem nagle przychodzą ulewy. 

Sposób użycia

  • Zawsze używaj czystych donic i świeżej ziemi.
  • Włóż roślinę do donicy lub pojemnika wypełnionego ziemią do kaktusów Pokon.
  • Nie mieszaj podłoża z innymi rodzajami ziemi.
  • Napełnij donicę ziemią do kaktusów i lekko dociśnij.
  • Następnie podlej wystarczającą ilością wody. W przypadku tego rodzaju roślin lepszym rozwiązaniem jest podlewanie ich co jakiś czas większą ilością wody niż co tydzień mniejszą. W naturalnym środowisku rośliny te mają bowiem również do czynienia z obfitymi opadami deszczu od czasu do czasu, a następnie z długimi okresami suszy. Kaktusy są w stanie magazynować wodę na dłuższy okres czasu.

Skład

W skład ziemi do kaktusów Pokon wchodzą wysokiej jakości składniki naturalne, takie jak torf, piasek oraz nawozy. W ten sposób podłoże to imituje suche warunki, w jakich kaktusy rosną w naturze. Ziemia do kaktusów jest napowietrzona i dobrze przepuszcza wodę. Dzięki temu kaktusy oraz sukulenty mogą ją w łatwy sposób czerpać z podłoża oraz odprowadzać. Ponadto ziemia do kaktusów zawiera nawóz, który wystarczy na 2 miesiące!

Dostępność

Ziemia do kaktusów Pokon dostępna jest w opakowaniu o pojemności 5 litrów w wielu centrach ogrodniczych i marketach ogrodowo-budowlanych.

Gwarancja jakości

Nasza ziemia spełnia wymogi niezależnego europejskiego znaku jakości RHP. Dlatego też możemy zagwarantować, że produkt ten jest bezpieczny i wiarygodny. Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej RHP.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówka

Nawożenie

Rośliny rosnące w donicach, lecz także w ogrodzie wymagają nawożenia po upływie określonego czasu, ponieważ substancje odżywcze znajdujące się w podłożu ulegają wyczerpaniu. To podłoże jest wzbogacone nawozem, który wystarczy na około 2 miesiące. Po upływie tego czasu zalecamy regularne zasilanie roślin specjalną odżywką do kaktusów i sukulentów firmy Pokon.

Przesadzanie

Zaleca się przesadzanie kaktusów oraz sukulentów raz do roku, w miarę możliwości na wiosnę, zanim zaczną kwitnąć. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku młodych roślin.