Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do roślin domowych z nawozem o przedłużonym działaniu

Ziemia do roślin domowych Pokon z nawozem o przedłużonym działaniu to podłoże odpowiednie dla wszystkich roślin. Ziemia zawiera wyłącznie wysokiej jakości torf oraz wapno i nawozy. Dzięki temu dłużej utrzymuje wodę, zaś rośliny z łatwością wchłaniają substancje odżywcze. Ponadto została ona wzbogacona nawozem o długotrwałym działaniu, który zapewnia roślinom odżywianie przez 6 miesięcy. Dzięki temu będą one dobrze rosły, zaś ich korzenie będą się lepiej rozwijały.

Ziemia do roślin domowych Pokon z nawozem o przedłużonym działaniu została stworzona do wszystkich roślin doniczkowych i balkonowych, a ponadto nadaje się również do roślin wieloletnich i rabatowych. Szczególną cechą tego podłoża jest wzbogacenie go o granulki nawozu otoczone sztuczną żywicą, które zapewniają zasilanie rośliny przez cały okres sezonu wegetacyjnego. Gdy ich zawartość zostanie wchłonięta, warstwa żywicy po pewnym czasie ulegnie samoczynnemu rozkładowi na skutek działania organizmów występujących w glebie.

Sposób użycia

  • Przygotuj czystą donicę.
  • Na jej dnie umieść warstewkę drenażu np. granulatu hydroponicznego (zapewnia dłuższe utrzymywanie się wilgoci w donicy).
  • Na granulkach rozsyp warstwę świeżej ziemi do roślin doniczkowych Pokon z nawozem o przedłużonym działaniu.
  • Zanurz rośliny w wodzie, a następnie wsadzić do donicy.
  • Napełnij donicę ziemią aż do krawędzi i lekko dociśnij.
  • Pozostaw co najmniej 2 cm od góry donicy.
  • Następnie podlej wystarczającą ilością wody.

Skład      

Ziemia zawiera wyłącznie wysokiej jakości torf oraz wapno i nawozy. Dzięki temu dłużej utrzymuje wodę, zaś rośliny z łatwością wchłaniają substancje odżywcze. Ponadto została ona wzbogacona o granulki nawozu o przedłużonym działaniu, które zapewniają zasilanie przez okres 6 miesięcy.

Dostępność

Ziemia do roślin domowych Pokon z nawozem o przedłużonym działaniu dostępna jest w opakowaniu o pojemności 5 litrów w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych.

Gwarantowana jakość

Nasza ziemia spełnia wymogi niezależnego europejskiego znaku jakości RHP. Dlatego też możemy zagwarantować, że produkt ten jest bezpieczny i wiarygodny. Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej RHP.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówka          

Nawożenie

W ziemi znajdują się substancje odżywcze pobierane przez roślinę. Po pewnym czasie substancje te ulegają wyczerpaniu. Ziemia do roślin domowych Pokon z nawozem o przedłużonym działaniu została wzbogacona nawozem, który wystarczy na 2 miesiące. Ważne jest, aby po upływie tego czasu regularnie odżywiać rośliny przy użyciu dobrego nawozu lub płynnej odżywki do roślin firmy Pokon.

Przesadzanie

  • Gdy roślina stanie się zbyt duża w stosunku do donicy.
  • Gdy bryła korzeniowa stanie się zbyt duża (za mało ziemi wokół bryły).
  • Gdy ziemia nie wchłania już wody.