Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do paproci

Paprocie wymagają napowietrzonego podłoża umożliwiającego odpowiednie buforowanie wody i substancji odżywczych. W skład ziemi do paproci Pokon wchodzą wysokiej jakości naturalne składniki, takie jak torf ogrodowy, ściółka torfowa, wapno i nawóz. Stanowi ona dobrze napowietrzone podłoże dla roślin, w którym łatwo utrzymuje się odpowiedni poziom wilgoci. Ponadto ziemia do paproci Pokon jest wzbogacona o nawóz na okres 2 miesięcy!

Sposób użycia

  • Zawsze używaj czystych donic.
  • Zanurz roślinę w letniej wodzie, a następnie wsadź ją do donicy.
  • Napełnij donicę ziemią do paproci, po czym dokładnie dociśnij.
  • Następnie podlej sporą ilością wody.

Skład

W skład ziemi do paproci Pokon wchodzą wysokiej jakości naturalne składniki, takie jak torf ogrodowy, ściółka torfowa, wapno i nawóz. 

Dostępność

Ziemia do paproci Pokon dostępna jest w opakowaniach o pojemności 5 litrów w większości centrów ogrodniczych i marketów ogrodowo-budowlanych. 

Gwarancja jakości

Nasza ziemia spełnia wymogi niezależnego europejskiego znaku jakości RHP. Dlatego też możemy zagwarantować, że produkt ten jest bezpieczny i wiarygodny. Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej RHP.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

Nawożenie

Rośliny rosnące w donicach i w ogrodzie wymagają nawożenia po upływie określonego czasu, ponieważ substancje odżywcze znajdujące się w podłożu ulegają wyczerpaniu. To podłoże jest wzbogacone nawozem, który wystarczy na około 2 miesiące. Po upływie tego czasu zalecamy regularne zasilanie roślin specjalną odżywką do paproci firmy Pokon.

Przesadzanie

  • Paprocie należy przesadzać raz w roku, w miarę możliwości latem.
  • Paprocie lubią przestrzeń, dlatego też nie należy używać zbyt małych donic.
  • Zadbaj o to, aby podłoże było zawsze wilgotne, gdyż takie warunki preferują rośliny tego gatunku.