Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Ziemia do roślin domowych

Rośliny w doniczkach potrzebują odpowiedniego podłoża. Wiąże się to z ograniczoną powierzchnią, jaką mają do dyspozycji i z szybszym zużywaniem zasobów substancji odżywczych oraz wody. Ziemia do roślin domowych Pokon jest odpowiednia dla wszystkich roślin rosnących w domu: zarówno kwitnących, jak i zielonych. Dzięki optymalnej gospodarce wodnej znacznie rzadziej występują problemy związane z niedoborem wody. W przypadku orchidei, bonsai i paproci dostępne są specjalne podłoża Pokon dokładnie dopasowane do szczególnych potrzeb tych gatunków.

Sposób użycia

  • Zawsze używaj czystych pojemników.
  • Na dnie umieść warstewkę drenażu np. granulatu hydroponicznego (zapewnia dłuższe utrzymywanie się wilgoci w donicy).
  • Następnie rozsyp cienką warstwę świeżej ziemi do roślin doniczkowych.
  • Zanurz bryłę korzeniową w wodzie, a następnie wsadzić roślinę do donicy.
  • Napełnij donicę ziemią aż do krawędzi i lekko dociśnij.
  • Pozostaw co najmniej 2 cm od góry donicy.
  • Następnie podlej wystarczającą ilością wody.

Skład

Rośliny doniczkowe są elementem wystroju tworzącym atmosferę we wnętrzu. Nie rosną one jednakże w swoim naturalnym środowisku. Dlatego też bardzo ważne jest zapewnienie im odpowiedniego podłoża. Ziemia do roślin domowych Pokon zawiera wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju rośliny. Oprócz torfu ogrodowego, wapna i nawozów została ona także wzbogacona w formułę AQUA OPTIMUM . Jest to substancja zapewniające odpowiednie zatrzymywanie wody oraz składników odżywczych i pobieranie ich przez roślinę zgodnie z zapotrzebowaniem. W ten sposób rośliny doniczkowe nie wysychają tak łatwo. Ponadto ziemia zawiera nawóz, który wystarczy na 2 miesiące i substancje powierzchniowo czynne zatrzymujące wodę w podłożu, dzięki czemu podlewanie można ograniczyć o połowę.

Dostępność

Ziemia do roślin domowych Pokon dostępna jest w opakowaniach o pojemności 5 i10 litrów w wielu centrach ogrodniczych i marketach ogrodowo-budowlanych.

Gwarancja jakości

Nasza ziemia spełnia wymogi niezależnego europejskiego znaku jakości RHP. Dlatego też możemy zagwarantować, że produkt ten jest bezpieczny i wiarygodny. Dalsze informacje można znaleźć na stronie internetowej RHP.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

Nawożenie

Rośliny doniczkowe wymagają zasilania, aby zachować ładny i zdrowy wygląd. To podłoże zostało wzbogacone nawozem, który wystarczy na okres 2 miesięcy. Po upływie tego czasu należy stosować odpowiedni nawóz Pokon lub odżywkę w formie płynnej.

Przesadzanie

  • Gdy roślina stanie się zbyt duża w stosunku do donicy.
  • Gdy bryła korzeniowa stanie się zbyt duża (za mało ziemi wokół bryły).
  • Gdy ziemia nie wchłania już wody.