Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Trawniki

Piękny, zielony trawnik przyciąga wzrok w ogrodzie. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć trawnik do celów ozdobnych czy też wytrzymałą trawę, na której będzie można się bawić, pragniesz oczywiście pięknego, gęstego i zielonego trawnika w swoim ogrodzie.
Często uważa się, że zakładanie i pielęgnacja trawnika to czasochłonne i trudne zadanie. Ale nie musi tak być.

Zakładanie trawnika

Jeżeli nie masz jeszcze trawnika w ogrodzie i zamierzasz go założyć, stoją przed Tobą różne możliwości. Jedną z nich jest użycie trawy w rolkach, a inną skorzystanie z trzech różnych mieszanek nasion (do trawników ozdobnych, rekreacyjnych lub zacienionych). Również w przypadku trawnika ważne jest dobre przygotowanie podłoża przy użyciu odpowiedniej ziemi do trawników, zaś po jego założeniu właściwe nawożenie, aby dodatkowo wspomóc go w okresie początkowym.

Pielęgnacja trawnika

Pielęgnacja trawnika również może być niezwykle łatwa. Przy pomocy zaledwie dwóch produktów i przestrzeganiu zasady, aby nie ścinać go zbyt krótko, uzyskasz w bardzo krótkim czasie najpiękniejszy trawnik na całej ulicy. Nasze dwa nawozy mają taki skład, że wystarczy zastosować je łącznie trzy razy w ciągu roku (wiosna, lato, jesień) oraz nie kosić trawnika zbyt krótko i regularnie go podlewać, by zaspokoić jego potrzeby. Pozwoli to na uniknięcie problemów z powstawaniem mchu, a wertykulacja nie będzie konieczna.

Problemy z trawnikiem

Może się oczywiście zdarzyć, że z czasem pojawią się problemy z trawnikiem, bądź też kłopoty spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Skutkiem tego będzie pojawienie się mchu lub chwastów. Mogą pojawić się też ubytki na trawniku. Problem ten można bez problemu rozwiązać przy pomocy nawozu Pokon Anty- mech w przypadku pojawienia się mchu lub herbicydu do trawnika, jeśli pojawią się chwasty dwuliścienne.