Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Pielęgnacja trawnika

Wiele osób uważa, że dbanie o trawnik to trudne zadanie, z którym poradzą sobie wyłącznie profesjonaliści. To najważniejszy powód, dla którego wielu z nas po prostu się tego nie podejmuje. A co gorsza, niektórzy rezygnują wręcz z posiadania trawnika. Wielka szkoda!

Pielęgnacja trawnika nie musi być trudna.

W lecie trawę należy regularnie kosić. Zabieg ten kosztuje ją sporo energii (czy wiesz, że w sezonie ścina się w sumie średnio 75 cm trawy?). Energia ta musi zostać uzupełniona poprzez zastosowanie od czasu do czasu odpowiedniego nawozu. Jak dotąd brzmi to logicznie, ale w praktyce sprawa ta okazuje się być nieco bardziej skomplikowana. Od dziś będzie jednak inaczej.

Z produktami Pokon pielęgnacja trawnika staje się łatwiejsza niż kiedykolwiek. W ciągu roku zmieniają się potrzeby trawy. Nie oznacza to jednak, że musisz posiadać mnóstwo najróżniejszych produktów. To niepotrzebne utrudnienie. Dlatego też sprawdziliśmy, które z profesjonalnych produktów możemy połączyć ze sobą w poręczny sposób. Tak, aby dla wszystkich zadanie to stało się trochę łatwiejsze. Ale oczywiście tak, aby móc osiągnąć prawdziwie profesjonalny efekt! Ostatecznie nasze starania zaowocowały opracowaniem dwóch produktów, przy pomocy których można pielęgnować trawnik przez cały rok.

Tajemnica prawidłowej pielęgnacji trawnika

Jeżeli wolisz raczej cieszyć się swoim ogrodem, niż stale zajmować się pielęgnowaniem trawnika, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Aby dbać o trawnik przez cały rok, od dziś potrzebować będziesz tylko 2 produktów – nawóz i wapno. Jednym z nich jest nawóz do stosowania wiosną: nawóz do trawników o wysokiej zawartości azotu. Nawóz do trawników firmy Pokon zawiera wszystkie składniki i substancje odżywcze, jakich potrzebuje trawnik, aby odrodzić się po zimie. Nawożenie wykonuje się w marcu lub kwietniu, a następnie 2 miesiące później . Nawóz w formie granulek zawiera magnez i zapewnia trawie wystarczającą siłę na przetrwanie miesięcy letnich. Rezultat będzie widoczny już po kilku dniach. Staraj się oprócz tego nie kosić trawnika zbyt krótko (ok. 4 cm) i zadbaj o to, aby w lecie nie był on zbyt suchy, podlewając go w okresach suszy.

Wskazówki, które pomogą uzyskać piękny, zielony trawnik

  • Nawożenie kilka razy do roku przy użyciu właściwego nawozu do trawników.
  • Regularne i nie za krótkie koszenie trawy (na długość ok. 4 cm).
  • Dbanie o to, aby ostrza kosiarki były ostre.
  • Podlewanie od czasu do czasu w okresach suszy.