Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

NAWÓZ DO TRAWNIKÓW ANTY-MECH

Mech utrudnia wzrost trawie. Aby utrzymać piękny i zielony trawnik, ważne jest usunięcie mchu i walka z jego rozprzestrzenianiem się. Najlepszym okresem do tego jest początek sezonu ogrodowego. Nawóz do trawników Anty-mech firmy Pokon efektywnie ogranicza mech na trawniku.

 

Sposób użycia

Rozsypać nawóz Anty-mech bezpośrednio na trawniku. Stosując Anty-mech na trawniku należy uważać, aby nie został rozsypany na kamieniach i płytkach, ponieważ powoduje powstanie trudnych do usunięcia, brązowych plam. W przypadku powstania brązowych plam należy przemyć je roztworem kwasku cytrynowego. Preparat należy rozsypywać zawsze z wiatrem, ale nie przy słonecznej pogodzie. Firma Pokon radzi używać rękawic w trakcie stosowania preparatu.

W razie konieczności, należy uprzednio zrosić trawnik, a w suchym okresie po zastosowaniu wielokrotnie podlewać. Przy silnym ponownym wzroście mchu czynność należy powtórzyć.

1. Przed zastosowaniem trawnik skosić.

2. Odmierzyć właściwą ilość preparatu.

3. Posypać równomiernie miejsca pokryte mchem.

4. Wygrabić po pewnym czasie zaschnięty mech z trawnika.

Dozowanie:

Dawkowanie nawozu: 40 g na m2

 

Dostępność

Pokon Nawóz do trawników ANTY-MECH dostępny jest w opakowaniach 1kg I 5kg w wielu centrach ogrodniczych, marketach ogrodowo-budowlanych i w sklepach internetowych.

Znajdź punkt sprzedaży Sklep internetowy

Wskazówki

  • Właściwie pielęgnowany trawnik jest bardzie odporny na choroby i szkodniki.
  • Lepiej działać zapobiegawczo niż walczyć z pojawiającymi się problemami.
  • Nie należy kosić trawy niżej niż 3-4 cm