Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Nawożenie trawnika

Nawożenie trawnika właściwymi środkami w odpowiednich momentach sprawi, że trawa będzie dłużej piękna i w dobrej formie. Dowiedz się więcej na temat nawożenia trawy i zapoznaj się z naszymi wskazówkami.  Kiedy najlepiej jest nawozić trawę? Trawnik nawozimy w okresie od kwietnia do sierpnia dwu lub trzykrotnie, stosując nawóz do trawników. W ten sposób trawa szybko zyskuje świeży, zielony kolor. Zadbaj o to, aby odstęp pomiędzy kolejnymi nawożeniami wyniósł co najmniej 4 tygodnie.

Dodatkowa pielęgnacja przy użyciu obornika krowiego

Jako dodatkową pielęgnację stosuj obornik krowi. Zapewnia on odpowiednie nawożenie i stymuluje żywotność gleby. Zaleca się rozsypywanie obornika krowiego raz w roku, na początku sezonu. Suszony nawóz w granulkach Pokon jest łatwy w użyciu i ma mniej intensywny zapach niż obornik krowi.

Połącz zwalczanie mchu z nawożeniem

Istnieją produkty, które pozwalają na połączenie walki z mchem z nawożeniem. Zastosowanie takiego preparatu pozwala na zmniejszenie o jedno liczby nawożeń. Również firma Pokon posiada tego rodzaju produkt w swoim asortymencie: Pokon nawóz do trawników Anty-mech,

Wskazówki dotyczące nawożenia trawnika

Wertykulacja służy do usuwania mchu i napowietrzania trawnika. Wystarczy przeprowadzać ją 1-2 razy do roku. Do tego celu służy specjalne narzędzie. Dzięki temu zabiegowi światło, powietrze i woda będą lepiej przenikać w głąb trawnika, zaś korzenie będą miały więcej miejsca, by rosnąć.