Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

Mech na trawniku

Mech, chwasty i ubytki w trawniku mogą negatywnie wpływać na urodę wszystkich rodzajów trawników: ozdobnych, rekreacyjnych i tych w miejscach zacienionych. Firma Pokon posiada w ofercie wiele efektywnych preparatów, które pomogą w utrzymaniu trawy we właściwej formie.

Skąd bierze się mech?

Bardzo trudno jest zapobiegać powstawaniu mchu. Może on rozwijać się, gdy podłoże nie jest właściwe (zbyt niskie pH gleby, zbyt mała żyzność lub niewłaściwa struktura). Dlatego też nie ma jednego rozwiązania pozwalającego zwalczyć mech. Należy zadbać o równowagę: posypywanie wapnem, regularne koszenie (i zbieranie natychmiast skoszonej trawy). Wertykulacja i nawożenie to prawidłowa pielęgnacja, która zapewni nam ładny trawnik. Silna trawa może odpowiednio konkurować z mchem.

Zwalczanie mchu na trawniku

Jeżeli mech jednak się pojawi, można zwalczyć go przy pomocy odpowiedniego preparatu, takiego jak  Pokon Anty-mech! Martwy mech należy wygrabić z trawnika. Następnie konieczne może być ponowne obsianie pustych miejsc. W tym celu należy użyć regeneratora do trawnika Pokon.