Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapis w Twoim komputerze.

od 1929 roku

Pokon czyni cuda

O firmie Pokon

Korzenie marki Pokon

Prawie każdy w Holandii zna markę Pokon. Nie jest to dziwne, gdyż firma istnieje już od roku 1929. Zieloną butelkę z żółtą zakrętką można od wielu lat znaleźć w niemalże każdym gospodarstwie domowym. W roku 1929 Herman Pieter Bendien wspólnie z ówczesnym opiekunem publicznych terenów zielonych, inż. Bloemsmą, opracował pierwszą formułę nawozów Pokon. Nazwa 'Pokon' wiąże się bezpośrednio z tą właśnie formułą, gdyż oznacza wzory związków chemicznych P2O5 - K2O – N2, w których skład wchodzą: fosfor (P), potas (K) i azot (N). Z biegiem lat firma znacznie się rozrosła, dzięki czemu możemy dziś oferować różnego rodzaju produkty: nawozy, nasiona traw i ziemię do roślin. Jako prawdziwi pasjonaci zieleni stale się rozwijamy. Nasze korzenie sięgają już daleko poza Holandię.

Rozwój produktów

Pierwszy nawóz Pokon miał formę proszku i zrobił niebywałą karierę. Wiele innych firm chciało powtórzyć nasz sukces, jednakże dzięki odważnym jak na tamte czasy kampaniom reklamowym firma Pokon raz za razem pokonywała konkurencję w tym trudnym wyścigu. Aby stale utrzymywać się na czele stawki, do dnia dzisiejszego inwestujemy w badania i opracowywanie nowych produktów. Efektywność i wygoda są przy tym słowami kluczowymi.

Firma Pokon Naturado

Pokon to marka hobby firmy Pokon Naturado z Veenendaal. W roku 2008 firma Pokon wyodrębniła się z przedsiębiorstwa Pokon & Chrysal z Naarden i połączyła z Naturado. Pokon Naturado to lider branży w dziedzinie ziemi do roślin, nawozów, środków ochrony upraw i roślin oraz nasion traw na holenderskim rynku ogrodniczym.